Turniej piłkarski dekanat Biały Dunajec

126 ministrantów i lektorów walczyło o mistrzostwo w dekanacie Biały Dunajec.

26 listopada 2016 roku w Gminnej hali sportowej w Białym Dunajcu odbył się Dekanalny (Biały Dunajec) Etap Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej o puchar Księdza Dziekana Andrzeja Kamińskiego z Szaflar. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:

Szkoły podstawowe – 1 miejsce – Poronin. Pozostałe miejsca: Biały Dunajec.

Gimnazja – 1 miejsce – Biały Dunajec. Pozostałe miejsca: Poronin, Małe Ciche, Szaflary.

Szkoły średnie – 1 miejsce – Murzasichle. Pozostałe miejsca: Bańska Niżna, Poronin, Biały Dunajec, Szaflary.

Zwycięskie drużyny awansowały do etapu rejonu podhalańskiego, który odbędzie się 25 lutego 2017r.

Organizator – ks. Arkadiusz Zych. Sędzią zawodów był Pan Marek Sosiński trener piłki nożnej i nauczyciel z Białego Dunajca. Czynnej pomocy aby zawody przebiegały sprawnie udzielał Pan Andrzej Bielecki – administrator hali sportowej.