Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela:

7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Dni powszednie:

6.30, 18.00


 Kaplica

Biały Dunajec Górny

9.00 (niedziela), 8.00 (piątek)

 


 

 Środa - 18.00

Nowenna do

MB Nieustającej Pomocy

 


 

Piątek - 18.00

Koronka

do Bożego Miłosierdzia

 


 

 Relikwie św. Rity

w naszym kościele

 

 

 

Na początku padał deszcz, jednak już podczas odmawiania pierwszej tajemnicy można było schować parasole. Kiedy wybrzmiało ostatnie "Zdrowaś, Maryjo" chmury przesunęły się, a pomnik św. Jana Pawła II był cały w promieniach słońca.

- Maryja z Janem Pawłem II uśmiechnęli się do nas. Proszę, zobaczcie, jakie promienie słoneczne na nas padają - mówił z radością abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył modlitwie różańcowej przy figurze św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym w sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Hierarcha wyraził wdzięczność wszystkim najmłodszym pielgrzymom i ich rodzicom, że przyjechali do Gaździny Podhala, aby wspólnie pomodlić się w ramach akcji Różaniec do Granic. Przypomniał, że z tego właśnie miejsca 20 lat temu Różaniec poprowadził papież Jan Paweł II. Modlitwa była transmitowana na cały świat.

Przy figurze św. Jana Pawła II zgromadziły się dzieci z Ludźmierza, Nowego Targu, Poronina, Szaflar oraz innych miejscowości. Najmłodsi przybyli ze swoimi rodzicami i katechetami, dojechali księża proboszczowie. W modlitwie wzięła udział Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty.

Kustosz sanktuarium ks. Jerzy Filek podziękował metropolicie krakowskiemu za przyjazd do Ludźmierza i poprowadzenie wspólnej modlitwy. Następnie zaprosił wszystkich, którzy mają czas, aby przeszli przez cały Maryjny Ogród Różańcowy i odmówili wszystkie tajemnice. Wiele osób zostało na dalszą modlitwę u Królowej Podhala.

Kiedy w Ludźmierzu trwała modlitwa, wierni z parafii i uczestnicy akcji pojechali do punktów modlitewnych w rejonie Czarnego Dunajca i Chochołowa, gdzie Polska graniczy ze Słowacją. To zaledwie kilkanaście kilometrów do sanktuarium w Ludźmierzu.

 

Źródło: http://krakow.gosc.pl/doc/4229508.A-na-koniec-Maryja-usmiechnela-sie

7 X 2017 - Różaniec do Granic