Parafianie i Goście w kościele w Poroninie, jak pasterze w Betlejem czuwali, aby o północy przywitać Bożą Dziecinę. Uroczystą góralską Pasterkę odprawił ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat. Piękny śpiew góralskich kolęd i pastorałek wprowadził nas w radosne świętowanie Bożego Narodzenia. Tajemnica Bożego Narodzenia uświadamia nam, że Pan Bóg przychodzi do nas jako prawdziwy człowiek, aby zaprowadzić nas do nieba. Wszystkim, którzy Go przyjmą, Jezus daje moc swojej miłości, która ich przemienia, uzdrawia i sprawia, że stają się dziećmi Bożymi i już tu na ziemi doświadczają przedsmaku tego, co czeka ich w niebie.

Góralska Pasterka 2016