Odpust i podhalański złoty jubileusz kapłaństwa

ks. prałata Władysława Zązla w Poroninie

22 lipca parafia w Poroninie przeżywa odpust ku czci św. Marii Magdaleny.

Tegoroczne świętowanie zostało połączone ze złotym jubileuszem kapłaństwa ks. prałata Władysława Zązla, kapelana głównego Związku Podhalan, który przewodniczył uroczystości. Ks. Władysław pochodzi z Dębna. Święcenia kapłańskiej przyjął 50 lat temu w Białce Tatrzańskiej z rąk Abp Karola Wojtyły. Od 1976 roku pracuje w parafii Kamesznica na Żywiecczyźnie.

Sumę Odpustową koncelebrowali również pochodzący z Poronina - Jubilaci: ks. prałat Stanisław Czernik (40 lat kapłaństwa), ks. Witold Kowalów (25 lat Kapłaństwa), ks. Stanisław Czernik (10 lat kapłaństwa) oraz ks. Kazimierz Szarek wikariusz w Poroninie (25 lat Kapłaństwa).

Odpust i Jubileusze