Palmy: tradycyjne i prawdziwe (tym razem) z Sycylii  tylko w Poroninie

Niedziela Palmowa w parafii w Poroninie przeżywana jest bardzo uroczyście. Wielki Tydzień rozpoczyna się odczytaniem Męki Pańskiej i uroczystą Mszą Świętą z obrzędem poświęcenia palm i procesją. Około 200 dzieci przyniosło tradycyjne palmy i wzięło udział w konkursie w kilu kategoriach: na najpiękniejszą, najwyższą, najbardziej kolorową, najmniejszą. Ksiądz Proboszcz Stanisław Parzygnat zadbał, żeby każdy uczestnik konkursu  otrzymał nagrodę.

Konkurs:

Najpiękniejsza palma:

I miejsce – Dzieci ze Szkoły w Suchem

II miejsce – Andrzej Haładyna

III miejsce – Michał i Paweł Dziubas

Najwyższa palma:

I miejsce – Jan i Jakub Gocał

II miejsce – Paweł Kędryna

III miejsce – Małgorzata Sieczka

Najbardziej kolorowa – Izabela Topór

Najmłodsze dziecko – Antek Skupień

Najstarszy uczestnik – Oliwia Papież

Wyróżnienia – Katarzyna i Magdalena Sikoń; Wiktoria i Antek Dorula; Lena i Maja Przybylskie; Izabela Marduła; Alicja Lichaj.

Niedziela Palmowa w naszej parafii jest wyjątkowa również dlatego, że ministranci nieśli <prawdziwe palmy> przywiezione tym razem z Sycylii.

Niedziela Palmowa 2017