Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela:

7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Dni powszednie:

6.30, 18.00


 Kaplica

Biały Dunajec Górny

9.00 (niedziela), 8.00 (piątek)

 


 

 Środa - 18.00

Nowenna do

MB Nieustającej Pomocy

 


 

Piątek - 18.00

Koronka

do Bożego Miłosierdzia

 


 

 Relikwie św. Rity

w naszym kościele

 

 

Tekst za : Jan Głąbiński 

http://krakow.gosc.pl/doc/3513814.Swieci-zjechali-sie-do-Poronina

 

Niezwykle barwny Korowód Świętych przeszedł ulicami podhalańskiej miejscowości.

Parafia św. Marii Magdaleny w Poroninie po raz kolejny zorganizowała Korowód Świętych. Prawie 200 najmłodszych parafian było przebranych za tych bardziej, ale i mniej znanych niebiańskich orędowników.

Najpierw była Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Parzygnat. Już na kazaniu zapraszał do prezbiterium kilku świętych. Okazało się, że świętych Mikołajów było trzech, jeszcze więcej dzieci przedstawiało św. Matkę Teresę z Kalkuty. Była nawet św. Apolonia, patronka dentystów. Łatwo było ją rozpoznać, bo trzymała w rękach wyrwane zęby.

Nie tylko dzieci były przebrane za świętych, również kilkunastu dorosłych założyło stroje charakterystyczne dla osób kanonizowanych i beatyfikowanych.

Przed ołtarzem głównym ustawione były relikwiarze z poszczególnymi relikwiami. Niektóre niezwykle piękne. Dorośli w strojach świętych wzięli je do rąk i nieśli w czasie Korowód Świętych. Rozpoczął się on zaraz po Eucharystii. W czasie przejścia z kościoła do pobliskiego placu przed Urzędem Gminy Poronin ks. proboszcz prowadził Litanię do Wszystkich Świętych.

- Świetna i ważna inicjatywa. Najlepsza ochrona przed zalewaniem nas obcą kulturą, niemającą nic wspólnego z obcowaniem świętych - mówił Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin. Pogratulował też organizacji i przygotowania wszystkim dzieciom, uczniom, duszpasterzom, siostrom michalitkom oraz rodzicom.

Na zakończenie dzieci odebrały nagrody i dyplomy za wzięcie udziału w konkursie plastycznym „Korowód Świętych”. Na najmłodszych czekały także słodkie niespodzianki za przyjście w strojach przedstawiających świętych. Niedzielną liturgię i Orszak Świętych uświetniła parafialna scholka.

Święci zjechali do Poronina