Dzieci z Poronina kolędują dla dzieci „niewidzialnych” w Tajlandii.

Każdego roku kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona jest Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”. W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa, przez co stają się potencjalnymi ofiarami handlu. „Niewidzialne” w szerszym ujęciu to dzieci pozbawione uwagi i troski społeczeństwa – dyskryminowane lub odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub chorobę (własną lub rodziców, zwłaszcza AIDS, trąd).

Na uroczystej Mszy Świętej 26 grudnia 2016r. ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat pobłogosławił 70 kolędników. W naszej parafii jest 12 grup kolędniczych. Dzieci razem z opiekunami wyruszą kolędować w domach w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Za dzieło kolędników misyjnych w Poroninie odpowiada s. Nazariusza – Michalitka; wpierają ją katechetki i rodzice.

Kolędnicy Misyjni 2016