XLIV Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się w piątek 26.08.2016 Mszą św. o godz. 19.00 w bazylice, której przewodniczył Ks. Bp Jan Szkodoń. W kalwaryjskim domu Matki Bożej odbyła się ceremonia przedstawienia każdego ze 107 Kandydatów na Animatorów Ks. Bp Janowi.

Sobota 27.08.2016 była drugim dniem XLIV Pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

W tym dniu wszystkich Pielgrzymów powitał Wikary klasztoru - O. Antoni Kluska.

Centralnym punktem pielgrzymki była celebracja Mszy św., w trakcie której krzyż animatorski i związaną z nim posługę przyjęli animatorzy Ruchu Światło-Życie, animatorzy liturgiczni, animatorzy muzyczni, animatorzy Dzieci Bożych oraz ceremoniarze parafialni. Wydarzenie to dokonało się w obecności Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, Ks. Bpa Jana Szkodonia, Ks. Bpa Grzegorza Rysia oraz licznie zgromadzonego prezbiterium Kościoła krakowskiego (ponad 120 kapłanów).