Nasza parafia została wyróżniona obecnością Misjonarek Miłości świętej Matki Teresy z Kalkuty. Siostry przyjechały do nas z Warszawy. Bardzo poruszające było ich świadectwo i słowa: "Czego oczekuje od nas Chrystus? Może cierpliwości, wierności. On jest głodny. Może nie jest głodny jedzenia, ale może właśnie uśmiechu, cierpliwości, miłości, może twojej obecności przy kimś, kto jest samotny, kto jest odrzucony. Matka Teresa mówiła, że Kalkuta jest wszędzie. Nie musimy jechać do Kalkuty. Kalkuta jest tu, w Poroninie, jeżeli masz otwarte oczy I serce, żeby ją znalezć. Żeby odszukać tych, którzy potrzebują ciebie dzisiaj."

zdjęcia Dawid Gondek

Kalkuta w Poroninie