"Pozostańcie wierni modlitwie do Ducha Świętego"

Wczoraj wieczorem odbyło się comiesięczne Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Stefan Stypuła z parafii w Łętowni, a homilię wygłosił ks. prof. Michał Drożdż z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Po Eucharystii odbyła się procesja światła z relikwiami papieża.

Witając pielgrzymów z dekanatów: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Jordanów, Zakopane, kustosz papieskiego Sanktuarium przypomniał, że kilka dni wcześniej świętowaliśmy kolejną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. - Chcemy w szczególny sposób podziękować dziś za świętego Jana Pawła Wielkiego, za jego nauczanie, za jego program, który zostawił nam do realizacji. 22. dnia każdego miesiąca przychodzimy tutaj do jego świątyni, aby uczyć się od niego miłości do Boga, miłości do Matki Najświętszej, aby tę miłość przekuwać w miłość do drugiego człowieka – mówił ks. prałat.

22 V 2018 - Pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie