14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, parafianie, młodzież i goście modlili się za Ojczyznę w kościele parafialnym w Poroninie. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Parzygnat. Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do krzyża na Galicowej Grapie. Krzyż został postawiony w 1910 roku z okazji 500 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, z inicjatywy Józefa Stocha – Błachuta, ówczesnego wójta.

Staraniem Sołtysa Poronina Stanisława Gąsienicy - Wawrytko przy wsparciu Urzędu Gminy, parafii i życzliwych osób został odnowiony i oświetlony krzyż oraz uporządkowany przyległy teren.

Ksiądz proboszcz przy Krzyżu odmówił modlitwę za Ojczyznę i podziękował wszystkim za uczczenie krzyża, który góruje nad Poroninem. Następnie głos zabrał wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch.

Na zakończenie uroczystości wszyscy ucałowali relikwie Krzyża Świętego i odśpiewali „Boże coś Polskę”.

Uroczystości przy krzyżu na Galicowej Grapie w Poroninie