Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela:

7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Dni powszednie:

6.30, 18.00


 Kaplica

Biały Dunajec Górny

9.00 (niedziela), 8.00 (piątek)

 


 

 Środa - 18.00

Nowenna do

MB Nieustającej Pomocy

 


 

Piątek - 18.00

Koronka

do Bożego Miłosierdzia

 


 

 Relikwie św. Rity

w naszym kościele

 

 

W święto św. Stanisława BM 14 alumnów WSD Archidiecezji Krakowskiej przyjęło z rąk abp. Marka Jędraszewskiego święcenia diakonatu.

- Chrystus chce od was wszystkiego, a nie połowiczności - mówił do kandydatów na diakonów metropolita krakowski podczas homilii w katedrze na Wawelu. Jak dodał, Jezus chce tego, by służba diakonów Bogu i ludziom była pełna, bez wyrachowania i możliwości wycofania się.

- Będziecie tuż obok biskupów, i nie chodzi o miejsce, ale o służbę Kościołowi, a wynika to ze świadomości, czym ten Kościół jest. Nie jest on jedną z wielu instytucji na świecie o rysie charytatywnym, ale jest świętym zgromadzeniem samego Boga. Świętym, bo cena powstania jest niezwykła - są nią krew i krzyż Chrystusa - przypominał arcybiskup, podkreślając, że diakoni muszą do tego cały czas wracać i pamiętać Komu i czemu poświęcają swoje życie.

- Na czele Kościoła są biskupi zapatrzeni w Najwyższego Pasterza, który zna swoje owce. I nie chodzi o znajomość intelektualną, ale o miłość, która tworzy więzi - zauważył metropolita.

Co więcej, diakoni mają stać się uczestnikami tej pasterskiej posługi Kościoła, którego filarem jest Chrystus. On ma być też wzorem posłuszeństwa, które nie opiera się tylko na prawie, ale na świadomości, że Chrystus był posłuszny Ojcu aż do końca.

- Macie przyczyniać się do rozwoju chrześcijańskiego ludu w czasie, gdy świat chce, by Kościół zwijał się i usuwał z przestrzeni publicznej. Macie również być strażnikami wiary, dbać o jej czystość. Łatwo będzie za chwilę powiedzieć wam słowo: "Przyrzekam", ale musicie pamiętać, że tu otworzy się przestrzeń wierności Temu, Któremu się to powiedziało. Można w to zwątpić, gdy przyjdzie to potwierdzać każdego dnia… - zaznaczył abp Marek Jędraszewski.

Po wysłuchaniu tej nauki kandydaci na diakonów złożyli ślub czci i posłuszeństwa metropolicie i wszystkim jego następcom. Następnie abp Jędraszewski poprzez nałożenie rąk na ich głowy udzielił im święceń, po których nowi diakoni otrzymali dalmatyki. Zakończeniem obrzędu było przekazanie im Ewangelii i znaku pokoju.

Imieniny Księdza Proboszcza i diakonat Jana Stołowskiego