"Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi"
W tym roku parafianie i goście zgromadzili się na Eucharystię przy ołtarzu polowym na Jesionkówce. A następnie przeszli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Modlili się o zachowanie od nieszczęść i o błogosławieństwo Boże w domach i dobytku.

Początek święta Bożego Ciała sięga roku 1263, kiedy to w Bolsenie we Włoszech jeden ksiądz, wątpiący w rzeczywistą przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, wziął hostię do ręki, ta zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany do dziś w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. Dotąd widać na nim plamy. W czasie procesji Bożego Ciała obnosi się ten korporał zamiast monstrancji. W 1264 r. papież Urban IV ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. To wtedy powstał tekst: Przed tak wielkim Sakramentem, Upadajmy wszyscy wraz, Niech przed Nowym Testamentem, Starych praw ustąpi czas, Co dla zmysłów niepojęte, Niech dopełni wiara w nas.

Boże Ciało 2018