XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna po Placu kościelnym: w niedzielę o 16.30, w tygodniu o 17.30. Nasz liczny i gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Chrystusa.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

3. Kalendarz liturgiczny:

wtorek – bł. Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu,

środa – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, żył w XVI wieku, bez reszty oddał się na służbę chorym na dżumę w Rzymie, zarażony zmarł mając 23 lata.

piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemyobchodzić w całym Kościele doroczny Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. sobota – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,

także

– św. Jana Chrzciciela, on przygotował drogę Panu Jezusowi, w Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi.

4. W piątek 23 czerwca Dzień Ojca. Modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Chcemy też pamiętać o wszystkich ojcach pracujących poza granicami kraju.

5.Powoli zbliża się koniec roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, że każde dzieło, aby było dobrze zakończone, powinno być poświęcone Bogu. Warto, aby w naszych modlitwach obok próśb obecne były również dziękczynienia.

Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:

dla klas trzecich gimnazjalnych w kaplicy w Białym Dunajcu i w kościele parafialnym czwartek godz. 9.00

dla pozostałych klas w kaplicy w Białym Dunajcu i w kościele parafialnym piątek godz. 8.00

Na Msze Święte na zakończenie roku szkolnego zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i rodziców.

6. Za tydzień Msza Święta o godz. 11.00 w oprawie góralskiej przygotowana będzie przez Związek Podhalan oddział Suche. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez pielęgnowanie góralskiej kultury przybliżają nas do Pana Boga. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze Święte w oprawie góralskiej.

7. W najbliższą sobotę lektorzy i ministranci rozpoczną wakacyjny wyjazd do Grecji. Ks. Arkadiuszowi i wszystkim uczestnikom życzymy szczęśliwej podróży.

8. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Zofia Czernik, Biały Dunajec ul. Piłsudskiego

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom i gościom  modlącym się w naszym kościele

życzymy dobrej niedzieli.

W nadchodzących dniach  niech nie zabraknie słowa „dziękuję”

dla nauczycieli, katechetów i wychowawców.

Podróżujących polecamy opiece św. Krzysztofa.

Ks. Stanisław Parzygnat