XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami kolejny tydzień modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 16.30 a w dni powszednie o 17.30. Ta prosta i głęboka modlitwa pomaga rozważać życie Chrystusa i tajemnice zbawienia. Dzięki nieustannemu przyzywaniu Maryi modlitwa różańcowa oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią zgody i pokoju.

2. Kalendarz liturgiczny:

niedziela – św. Teresy od Jezusa, zakonnicy i doktora Kościoła. Święta żyła w XVI wieku i dokonała reformy zakonu karmelitańskiego, przywracając mu pierwotny surowy charakter,

poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, XII/XIII w., pochodziła z Bawarii, była żoną Henryka Brodatego, księcia Wrocławia, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cystersek w Trzebnicy, słynęła z licznych dzieł miłosierdzia,

wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa. Uczeń św. Jana Ewangelisty. Zginął śmiercią męczeńską ok. 107 roku, skazany na pożarcie przez dzikie zwierzęta.

środa – św. Łukasza, ewangelisty, Lekarzom, pielęgniarkom i całej Służbie Zdrowia, życzymy nieustannej opieki ich Patrona św. Łukasza.

czwartek – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności. Ponad 1000 relikwiarzy bł. ks. Jerzego (jeden w naszym kościele) na wszystkich kontynentach pokazuje, ze kult kapłana męczennika ma charakter światowy.

piątek – św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa,

sobota – bł. Jakuba Strzemię, biskupa, gorliwego misjonarza Kresów Wschodnich.

3. Msza Święta za zmarłych wypominanych w naszym kościele i kaplicy w piątek o godz. 18.00.

4. Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej 21 października (sobota) 2017r. Szczegółowe informacje na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę 22. października zapraszamy do udziału w Korowodzie Świętych. Dzieci, młodzież i dorośli przychodzą do kościoła przebrani za wybranego świętego lub świętą. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 przejdziemy na teren GOK-u w parku. Tam modlitwa przez wstawiennictwo naszych Świętych i Błogosławionych.

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 2 200,00 zł. i € 10 (dwa tysiące dwieście złotych i dziesięć euro). Bóg zapłać!

7. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

8. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej. Praktyki niedzielne w parafii zostaną przesłane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina do Nowego Targu na film „Dwie korony.” Film o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Wyjazd w poniedziałek o godz. 12.30 z placu kościelnego. Koszt 10,00 zł. Zapisy dzisiaj w zakrystii.

10. Wywóz odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu RTV i AGD i innych.

Majerczykówka obok remizy OSP w Murzasichlu 16. X 2017r. (poniedziałek)

Poronin ulice: Kasprowicza, Kościuszki, Za Torem – parking GOK-u i okolice karczmy „Rąbanica” 17.X 2017r. (wtorek)

Poronin ulice: Piłsudskiego, Gut – Stapińskiej, Tatrzańska parking GOK-u i obok DW „Poronianka” 18.X 2017r. (środa)

Stasikówka obok remizy OSP 19.X 2017r. (czwartek)

Suche parking stacji narciarskiej 20.X 2017r. (piątek)

Biały Dunajec na placu fabrycznym 20.X 2017r. (piątek)

11. Po Mszy Świętej przed kościołem można zabrać do domu kalendarz parafialny na nowy 2018 rok. Prosimy zabrać jeden do domu.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:

+ Franciszka Waśko Poronin, ul. Tatrzańska

+ Anna Rzadkosz Poronin, ul. Tatrzańska

Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Ks. Stanisław Parzygnat