VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przyszłą niedzielę przypadnie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższe dni: poniedziałek, wtorek, środa będziemy modlić się o dobre urodzaje, prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących na całym świecie. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle bardzo wiele.

2. Kalendarz liturgiczny:

niedziela – św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, żył w XIV w. Król czeski wrzucił go do Wełtawy, gdyż nie chciał królowi wyjawić tajemnicy spowiedzi. Figury Nepomucena strzegą w środkowej Europie mostów, jest orędownikiem w czasie powodzi.

poniedziałek – św. Rity, żyła XIV/XV w. na piętnaście lat przed śmiercią otrzymała stygmaty korony cierniowej. Orędowniczka w sprawach beznadziejnych. W kaplicy MB Fatimskiej obraz św. Rity i relikwiarz Świętej do ucałowania w klęczniku

środa – NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dzień 24 maja dniem modlitw za Kościół w Chinach.

piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana. Żył w XVI wieku, najbardziej radosny święty.

3. Jutro przypadnie 40 rocznica święceń kapłańskich, których udzielił w naszej parafii Ks. Kardynał Karol Wojtyła. Wyświęceni na kapłanów wtedy to Ks. Stanisław Czernik (obecnie prałat i proboszcz parafii św. Macieja w Andrychowie) i Ks. Janusz Orawiec (+12 czerwca 1999r. Spoczywa na naszym cmentarzu). Chcemy pielęgnować pamięć o tym wydarzeniu. W naszych modlitwach polecamy Dobremu Bogu Ks. Stanisława Czernika i zmarłego Ks. Janusz Orawca.

4. W piątekobchodzimy Dzień Matki. Naszym matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie i wszelki trud. Okażmy im wdzięczną pamięć.

5. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. Dziękujemy dzieciom klas trzecich - pierwszokomunijnych za ich dar na misje 2500zł (dwa tysiące pięćset złotych). Bóg zapłać!

7. Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem ogłasza nabór do wielozawodowych klas pierwszych na rok szkolny 2017/18. Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły przy ul. Gimnazjalnej 1.

8.  Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W modlitwie uczestniczyć będą podhalańskie parafie. Wyjazd 22 maja (poniedziałek) godz. 13.00. O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i o 17.00 uroczysta Msza Święta w Sanktuarium, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Na zakończenie uroczystości Procesja Światła i oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II. W pielgrzymce można uczestniczyć w strojach regionalnych. Koszt 30 zł. Dzisiaj (niedziela) można jeszcze się zapisać.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

+ Helena Chowaniec, Biały Dunajec ul. Gen. Galicy

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, wstawiennictwa i opieki Matki Najświętszej.

Ks. Stanisław Parzygnat