UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten Wielkanocny dar i stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

2. Jurto w poniedziałek (drugi dzień Zielonych Świąt) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00. Msza Święta w kaplicy w Białym Dunajcu o godz. 8.00.

W poniedziałek Kancelaria Parafialna nieczynna.

3. Kalendarz liturgiczny:

wtorek – św. Rity, żyła XIV/XV w. na piętnaście lat przed śmiercią otrzymała stygmaty korony cierniowej. Orędowniczka w sprawach beznadziejnych. W kaplicy MB Fatimskiej obraz św. Rity i relikwiarz Świętej do ucałowania w klęczniku

czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać Eucharystię.

sobota – św. Filipa Nereusza, kapłana. Żył w XVI wieku, najbardziej radosny święty.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta Prymicyjna naszego parafianina Ks. Jakuba Gąsienicy – Jacków. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy. W tym dniu odprawimy dodatkowo Mszę Świętą o godz. 13.00. Będzie to Msza Święta chrzcielnej.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W modlitwie uczestniczyć będą podhalańskie parafie. Wyjazd w najbliższy wtorek godz. 13.00. O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i o 17.00 uroczysta Msza Święta w Sanktuarium, na zakończenie uroczystości Procesja Światła i oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II. Koszt 30 zł. Zapisy jeszcze dziś i jutro w zakrystii.

6. W sobotę obchodzimy Dzień Matki. Naszym matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie i wszelki trud. Okażmy im wdzięczną pamięć.

7. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

8. Zarząd Związku Podhalan organizuje Pielgrzymkę na Święto Dziękczynienia do Warszawy. Obowiązuje strój regionalny. Termin wyjazdu niedziela 3 czerwca. Koszt 100 zł. Zgłoszenia przez najbliższe 3 dni u pani Marii Dawidek.

9. Spotkanie młodych na Polach Lednickich. Szczegółowe informacje w gablotce.

Wszystkim życzymy

darów związanych z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu.

Niech dary pokoju, jedności i pojednania uświęcają nasze rodziny.

Ks. Stanisław Parzygnat