III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017r.

GAUDETE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę wkroczyliśmy w tę część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas na przyjście Pana Jezusa w czasie Świąt. Od wczoraj uczestniczymy w nowennie do Dzieciątka Jezus. Chcemy prosić o dobre przygotowanie się na spotkanie z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w sobotę 23 grudnia 8.00 – 18.00, główna przerwa 12.00 – 14.30 (przerwy mniejsze 10.00 – 10.30, 16.00 – 16.30).

3. W sobotę ostatnie roraty o godz. 6.20. Do naszego kościoła zostanie przyniesione wtedy „Światło Betlejemskie” - ogień z Groty Narodzenia Pańskiego. Zapalimy od niego świece Caritas na wigilijnym stole.

4. Wigilia w tym roku w czwartą niedzielę adwentu. W naszym kościele nie będzie wtedy Mszy Świętych o godz. 17.00 i 20.00, ale dodatkowo odprawimy Mszę Świętą w tym dniu o godz. 13.00.

5. Trwa akcja zbierania żywności. Pod chórem można zostawić produkty spożywcze.

6. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc przy budowie Domu Parafialnego w parafii św. Kingi w Krakowie 8 500,00 zł., $ 1 (osiem tysięcy pięćset złotych i jeden dolar). Księża pracujący w krakowskiej parafii przesyłają podziękowanie i zapewniają o modlitwie w intencji ofiarodawców. Bóg zapłać!

8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Józef Gawlak - Socka, Biały Dunajec ul. Batorego

Polećmy go miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Przeżywając nowennę do Dzieciątka Jezus

starajmy się mieć serca wrażliwe i otwarte,

a adwentowe zaangażowanie w dzieła miłosierdzia

niech ożywia wiarę każdego z nas.

Ks. Stanisław Parzygnat