Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela:

7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Dni powszednie:

6.30, 18.00


 Kaplica

Biały Dunajec Górny

9.00 (niedziela), 8.00 (piątek)

 


 

 Środa - 18.00

Nowenna do

MB Nieustającej Pomocy

 


 

Piątek - 18.00

Koronka

do Bożego Miłosierdzia

 


 

 Relikwie św. Rity

w naszym kościele

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przed nami ostatnie dni Wielkiego Postu. Patrzymy na zasłonięte krzyże i prosimy Boga, byśmy mogli patrzeć na krzyż i ludzkie cierpienie tak, jak patrzył na nie Jezus Chrystus, byśmy mogli zbliżyć się do tajemnicy krzyża.

 

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców i nauczycieli o zainteresowanie się i pomoc w dobrej organizacji spotkań rekolekcyjnych.

 

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

DROGA KRZYŻOWA w piątek

  • po Mszy Świętej o 6.30
  • dla dzieci i dorosłych godz. 17.00
  • dla młodzieży po Mszy Świętej o 18.00

Dzisiaj po Mszy Świętej o 11.00. Drogę Krzyżową poprowadzą rodziny z Poronina w przyszłą niedzielę kolejny raz rodziny ze Suchego.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

 

4. W poniedziałek– Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef jest patronem Kościoła i rodzin chrześcijańskich. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy wszystkie osoby w naszej parafii noszące jego imię. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Stąd św. Józef jest też patronem dobrej śmierci.

 

5. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii w najbliższy piątek 23 marca. Rozpoczęcie o godz. 20.00 przy mostku na Porońcu. Spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie poszczególnych stacji jutro po Mszy Świętej wieczornej. Modlitwę Drogi Krzyżowej ofiarujemy w intencji naszych rodzin a także o dobrą spowiedź wielkanocną i głębokie przeżycie Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do licznego udziału, zabierzmy ze sobą świece. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele po Mszy Świętej o 18.00.

6. „I TY MOŻESZ POMÓC.” Od jutra do koszy pod chórem można składać produkty spożywcze, którymi chcemy się podzielić na Wielkanoc z potrzebującymi. Akcja zbierania żywności potrwa do Wielkiej Środy włącznie.

 

7. Odwiedziny chorych w domu przed Świętami! Ze spowiedzią
i Komunią Świętą udamy się do chorych w najbliższą sobotę (24 marca) od godz. 9.00. Odwiedzimy chorych z I soboty miesiąca, a także tych, których adresy zgłosimy w zakrystii do czwartku włącznie.

 

8. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej. Uroczyste chrzty w naszym kościele na Mszy Świętej o godz. 11.00 w Poniedziałek Wielkanocny.

 

9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm i procesja na Mszy Świętej o godz. 11.00. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie palm. Za najpiękniejsze palmy wykonane własnoręcznie, palmy tradycyjne, dzieci otrzymają nagrody.

 

10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na zakupienie kwiatów do Grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać!

 

11. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Możliwość zakupu okularów do pracy przy komputerze i dla kierowców 27 marca (Wielki Wtorek) 16.00 – 17.00 w Ośrodku Zdrowia w Poroninie. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 

12. Na misje w Afryce ze sprzedaży stroików zebrano 1100zł. Siostry Michalitki – misjonarki dziękują za dar serca i zapewniają o modlitwie.

 

13. W przyszłą niedzielę (25 marca) zmiana czasu z zimowego na letni – przesunięcie wskazówek zegarów o jedną godzinę do przodu (z 2 na 3).

 

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności

+ Tadeusz Jędrol, Suche

Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 

Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.

 

Ks. Stanisław Parzygnat

Proboszcz