XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2017r.

1. Msze Święte w naszym kościele:

w niedziele 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00,

w dni powszednie 6.30, 18.00.

2. Dziś Msza Święta o godz. 11.00 w oprawie góralskiej przygotowana przez Związek Podhalan oddział Biały Dunajec. Za tydzień Msza Święta w oprawie góralskiej o godz. 11.00 przygotowana będzie przez Związek Podhalan oddział Poronin.

3. Kalendarz liturgiczny:

niedziela – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

poniedziałek – św. Piusa X, papieża, odrodził życie eucharystyczne. Pozwolił na częstsze i wcześniejsze przystępowanie do Komunii Świętej, nazywany jest „Papieżem Eucharystii.”

wtorek – NMP Królowej,

środa – św. Róży z Limy, opiekunka Indian i niewolników,

czwartek – św. Bartłomieja, apostoła,

piątek – św. Ludwika, króla Francji z początku XIII wieku,

sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu jak w dzień powszedni 6.30, 18.00.

4. W najbliższą sobotę XLV Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z naszej parafii o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.

5. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na przybory szkolne. Uzbierane pieniądze przeznaczymy dla dzieci potrzebujących w naszych szkołach.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Ks. Stanisław Parzygnat