Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela:

7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Dni powszednie:

6.30, 18.00


 Kaplica

Biały Dunajec Górny

9.00 (niedziela), 8.00 (piątek)

 


 

 Środa - 18.00

Nowenna do

MB Nieustającej Pomocy

 


 

Piątek - 18.00

Koronka

do Bożego Miłosierdzia

 


 

 Relikwie św. Rity

w naszym kościele

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 

9.00 - 10.00  -  poniedziałek i sobota

 

16.00 - 17.30  -  wtorek i czwartek

 

! W święta kościelne i I czwartki kancelaria parafialna nieczynna.

 

Istnieje możliwość indywidualnego umówienia się w sprawach kancelaryjnych.

 

 

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO - CZWARTEK 19.oo

CHRZEST

Chrzest udzielany jest w formie uroczystej na Mszy Świętej o godz. 11.00 w ostatnią niedzielę miesiąca oraz w II dzień Bożego Narodzenia i Poniedziałek Wielkanocny. Po uzgodnieniu z księdzem możliwy jest chrzest w innym terminie.

Chrzest zapisujemy w kancelarii parafialnej na podstawie aktu urodzenia dziecka (dokument z USC). Zapisujemy też datę i miejsce ślubu kościelnego rodziców i dokładne dane rodziców i chrzestnych. Rodzice i chrzestni uczestniczą w katechezie przed chrztem dziecka w sobotę przed niedzielą chrztu po Mszy Świętej wieczornej.

 

ŚLUB

Narzeczeni w kancelarii parafialnej, 3 miesiące przed ślubem (w ramach I spotkania). Przedstawiają wtedy ważne metryki chrztu z adnotacją o bierzmowaniu(ważne tylko 6 miesięcy), dowody osobiste, świadectwo z lekcji religii z ostatniej klasy lub indeks i spisują protokół przed zawarciem małżeństwa. Otrzymują wypisane zapowiedzi do ogłoszenia w swoich parafiach. II spotkanie nie później niż dwa tygodnie przed ślubem.

 

POGRZEB

Do kancelarii parafialnej przynosimy akt zgonu (dokument z USC), kartę zgonu i zaświadczenie Kapelana szpitala o przyjęciu sakramentów świętych przed śmiercią. Wtedy też ustalamy datę pogrzebu i sprawy związane z pochówkiem: grób ziemny, grobowiec, opłacenie grabarza. Groby nieopłacone przez okres 20 lat ulegają przekopaniu na nowy pochówek.